پايگاه خبری تحليلي دانشجو آزاد

11:54:29 - چهارشنبه 2 آذر 1401
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرپرست مخابرات منطقه کرمان:
زیرساخت فیبر نوری در رفسنجان مطلوب است
سرپرست مخابرات منطقه کرمان گفت: در شهر رفسنجان فیبرنوری داخل منازل اجرا می‌شود وبرای آن نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی، شهرداری و مردم هستیم.

به گزارش دانشجو آزاد: حسن آذری نصرآبادی در آئین معرفی مدیر جدید مخابرات رفسنجان گفت: موضوع توسعه ارتباطات مهم است و نیاز‌های مردم گسترده و گاها غیر قابل پیش بینی است لذا همیشه شبکه مخابراتی نیازمند بروزرسانی است.

وی افزود: اجرای فیبر نوری هم کیفی سازی و هم کمی سازی است و در این زمینه پروژه‌هایی با همکاری دولت در زمینه فیبر نوری بین مناطق روستایی و خارج شهر در حال اجراست و در رفسنجان زیرساخت فیبر نوری مطلوب است.

آذری بیان کرد: در داخل شهر رفسنجان هم سرویس فیبر داخل منازل اجرا می‌شود و نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی، شهرداری و مردم هستیم تا این اجرای فیبر نوری به سرانجام خوب برسد.

وی تصریح کرد: برای این موضوع نیز مخابرات ایران برنامه ریزی کرده که تا یک سال آینده ۱.۵ میلیون پورت FTP در کل کشور اجرا شود این کار محدودیت ندارد و هرچه بیشتر کار کنیم سرمایه گذاری‌های دولت صورت خواهد گرفت.

آذری این نوع تکنولوژی را آخرین تکنولوژی ارتباطات ثابت در دنیا برشمرد و افزود: در بحث تلفن همراه اول هم در سطح شهر‌ها ارتباطات همراه اول از محل اعتبارات اپراتور‌ها و در روستا‌ها از محل اعتبارات دولت تأمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قانون دستگاه‌های اجرایی را در بودجه ۱۴۰۱ موظف کرده که اپراتور‌های موبایل هرجا تشخیص داده شد باید سایت احداث شود و توسعه یابند اظهارکرد: مردم در برخی جا‌ها نگران هستند، اما خوشبختانه باید اطمینان داشته باشند که این تکنولوژی‌ها تحت نظارت سازمان انرژی اتمی است و در دنیا مورد استفاده قرار دارند و هر ماه پایش می‌شوند و به سلامتی مردم خللی وارد نمی‌سازند.

آذری بیان کرد: لازم است همه کمک کنند تا شبکه‌ها و سرویس‌های مخابراتی توسعه یابند و همه بتوانند بهره‌مند شوند.

در این آئین مهدیه زینلی به عنوان سرپرست جدید مخابرات رفسنجان معرفی و از زحمات آقای برازش رییس سابق این اداره تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

پاتوق دانشجوها کوثر سایت زنان کویر تابناك وب تابناك وب logo-samandehi