پايگاه خبری تحليلي دانشجو آزاد

15:16:58 - یکشنبه 28 آبان 1402
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دلجویی دانشگاه باهنر از خبرنگاران؛ فرآیند‌ حضور خبرنگاران در دانشگاه تسهیل می‌شود
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان با دلجویی از اصحاب رسانه استان گفت: فرآیند‌ حضور خبرنگاران در دانشگاه برای پوشش خبری نشست‌ها و رویدادها تسهیل می‌شود.

به گزارش دانشجو آزاد:  جلسه بررسی اتفاق اخیر در دانشگاه شهید باهنر کرمان مبنی بر ممانعت از ورود خبرنگاران به نشست دکتر جلیلی نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی در تالار وحدت دانشگاه و برخورد فیزیکی با خبرنگار تسنیم امروز با حضور محسن روحی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، سرهنگ امین رجایی مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه ثارالله استان کرمان ، حسین اکبری رئیس دانشگاه بین‌المللی شهید باهنر کرمان و مدیران خبرگزاری‌های استان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار شد.

در این جلسه محسن روحی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه وظیفه سازمانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت از خبرنگاران و پیگیری مشکلات آنها است گفت: اقدام اخیر دانشگاه در ممانعت از حضور خبرنگاران و در نهایت برخورد فیزیکی با خبرنگار محترم تسنیم را اقدام فردی می‌دانیم و حتما دانشگاه با فرد خاطی برخورد خواهد کرد.

وی با تقدیر از موضع استاندار کرمان در حمایت از خبرنگاران و پیگیری موضوع گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی انجام شده توسط دانشگاه دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

 روحی با بیان اینکه دانشگاه باهنر کرمان یک ظرفیت علمی عظیم برای استان بوده و در جهت امیدآفرینی و بیان دستاوردها بسیار اهمیت دارد افزود: تعامل بین دانشگاه و رسانه بسیار اثرگذار است و دلخوری های ایجاد شده را باید کنار گذاشت.

وی با اشاره به اینکه در آستانه انتخابات هستیم و وظیفه همه ما افزایش مشارکت عمومی مردم در انتخابات است و رسانه در این زمینه نقش اثرگذاری دارد گفت: باید زمینه حضور رسانه را برای این امر مهم تسهیل کرد و از این جهت نیازمند همکاری دستگاه‌ها است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان فضای دانشگاه و ارتباط با قشر جوان جامعه برای ایجاد شور انتخاباتی را بسیار با اهمیت دانست و گفت: همه این اتفاقات با کمک رسانه به نتیجه مطلوب می‌رسد و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

در این جلسه حسین اکبری رئیس دانشگاه بین‌المللی شهید باهنر کرمان نیز با بیان اینکه از اتفاقی که در دانشگاه افتاد ناراحت هستیم اظهار داشت: حتما با برنامه‌ریزی که می‌شود در آینده شاهد اینگونه اتفاقات در دانشگاه نخواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه باهنر کرمان سیزدهمین دانشگاه جامع کشور بوده و نقش مهمی در توسعه علم و دانش در کشور دارد و این نقش غیرقابل انکار است خاطرنشان کرد: مسائلی که در جریان نشست دکتر جلیلی با دانشجویان برای خبرنگاران پیش آمده است ناخواسته و از طرفی خطای فردی بوده و خواسته دانشگاه نبوده است.

اکبری با بیان اینکه ۱۴ هزار دانشجو در دانشگاه باهنر کرمان تحصیل می‌کنند و با کارکنان و همچنین حضور سایر دانشجویان در این دانشگاه به ۱۵ هزار نفر هم می‌رسد افزود: قطعا این جمعیت کار نظارتی را سخت می‌کند اما جایگاه خبرنگار برای ما اهمیت زیادی دارد چرا که مجاهدانه برای تنویر افکار عمومی و جهاد تبیین مدنظر مقام معظم رهبری تلاش می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه تکریم خبرنگاران در دستور کار دانشگاه قرار می‌گیرد و اصلا جای این رفتار در دانشگاه نبود و دانشگاه باهنر در صدد جبران است گفت: فرآیند‌ حضور خبرنگاران در دانشگاه باهنر برای پوشش خبری نشست‌ها و رویدادها تسهیل می‌شود.

در این جلسه رئیس دانشگاه بین‌المللی شهید باهنر کرمان با دلجویی از اصحاب رسانه استان کرمان خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده دیگر شاهد این اتفاقات در دانشگاه نخواهیم بود.

به گزارش تسنیم در جریان نشست دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با دانشجویان در تالار وحدت دانشگاه باهنر، حراست دانشگاه از ورود خبرنگاران ممانعت کرده بود و با خبرنگار تسنیم در داخل دانشگاه نیز برخورد فیزیکی شد که با موضع قاطعانه استاندار کرمان در حمایت از خبرنگاران و در نهایت صدور بیانیه اصحاب رسانه استان مبنی بر برخورد با عاملان این اتفاق روبه‌رو شد.

انتهای پیام/

پاتوق دانشجوها کوثر سایت زنان کویر تابناك وب تابناك وب logo-samandehi