پايگاه خبری تحليلي دانشجو آزاد

15:29:55 - شنبه 18 مرداد 1399
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خدمات گروه های جهادی شبکه ایی ارائه می شوند/ دو هدف محرومیت زدایی و خود سازی را دنبال می کنیم
اسماعیل کاخ گفت: شعار اصلی ما در عملیات جهادی «میسازیم تا ساخته شویم» است که در این مسیر دو هدف عمران و محرومیت زدایی و خودسازی را دنبال می کنیم لذا برای جلوگیری از کمک ها و خدمات جزیره ای سعی کردیم گروه های جهادی بسیج را شبکه سازی کنیم تا خدمات به تمامی مناطق محروم یکسان صورت گیرد.

اسماعیل کاخ گفت: شعار اصلی ما در عملیات جهادی «میسازیم تا ساخته شویم» است که در این مسیر دو هدف  عمران و محرومیت زدایی و  خودسازی  را دنبال می کنیم لذا برای جلوگیری از کمک ها و خدمات جزیره ای سعی کردیم گروه های جهادی بسیج را شبکه سازی کنیم تا خدمات به تمامی مناطق محروم یکسان صورت گیرد.

رضا اسماعیل کاخ مسئول بسیج دانشجویی سپاه ثارالله استان کرمان در گفتگو با خبرنگار” دانشجو آزاد” گفت: شعار اصلی ما در عملیات جهادی «میسازیم تا ساخته شویم» است که در این مسیر دو هدف  عمران و محرومیت زدایی و  خودسازی  را دنبال می کنیم.

وی گفت: یکی از اهداف سپاه برای محرومیت زدایی برانگیختگی کلیه دستگاه ها و نهادهای دولتی و اجرایی است که مقام معظم رهبری نیز به آن تاکید فراوان دارند و بارها فرموده اند که مدیران باید جهادی عمل کنند و منظور ایشان از مدیران جهادی صرفا بسیجی یا سپاهی نیست.

مسئول بسیج دانشجویی سپاه ثارالله استان کرمان درپاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری دراین رابطه گفته که طرحی برای مناطق حاشیه شهر دارند و اجرای آن طرح مستلزم تلاش جهادی مسئولان ومردم است، بیان کرد: ما از این طرح استقبال می کنیم و حاضریم پا به پای دیگر مسئولان در ریشه کن کردن محرومیت درحاشیه شهر تلاش کنیم.

اسماعیل کاخ در رابطه با اینکه بسیج دانشجویی چقدر در امر محرومیت زدایی و تلاش جهادی موفق بوده است، عنوان کرد: در حوزه دانشجویی موفقیت این گروه جهادی را باید از نگاه مردم بررسی کرد، در جنوب استان کرمان در حوادث مختلف مثل زلزله، سیل، گروه های جهادی دانشجویی چه درمقطع دکترا، مهندس و غیره تا گلو زیر گل و لای بوده اند تا بتوانند گوشه ای از گره مشکلات مردم این منطقه را بگشایند.

وی ادامه داد: نه تنها در جنوب که در شرق و غرب استان و حتی در همین نزدیکی در حاشیه شهر نیز حضور آنها پررنگ بوده است.

مسئول بسیج دانشجویی سپاه ثارالله استان کرمان در رابطه باشبکه سازی گروه های جهادی اذعان کرد: در گذشته گروه های جهادی از بخش های مختلف بسیج مثل گروه جهادی طلبه،گروه جهادی بسیج دانشجویی در مناطق محروم ارائه خدمات می کردند که متاسفانه به برخی از مناطق و خانوارها کمک ها چندبرابر می شد و برخی از مناطق و محله ها از این مسئله جا می ماندند، به همین دلیل برای جلوگیری از این کمک های جزیره ای شبکه سازی گروه ها را ایجاد  کردیم و مشخص کردیم که هر گروه در چه شاخه ای و در کدام منطقه مشغول به فعالیت شوند.

اسماعیل کاخ عنوان کرد: گروه های جهادی در رسته های مختلف از جمله گروه فرهنگی، گروه عمرانی، گروه معیشتی و گروه اشتغالزایی فعالیت می کنند.

وی همچنین به بحث اشتغالزایی اشاره کرد و گفت:با رایزنی هایی که با برخی از بانک ها صورت گرفته تصمیم بر این شد تا تسهیلاتی با سود کم و یک سال تنفس در اختیار کسانی قرار گیرد که می خواهند مشاغل خرد و خانگی راه اندازی کنند.

مسئول بسیج دانشجویی سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: برخی از تولید کنندگان مشاغل خانگی می گویند حال که تولید انجام دادیم چگونه آن را به فروش برسانیم که در این بخش نیز بسیج به کمک آنها خواهد آمد و بازار فروش نیزبرای آنها محیا خواهد کرد.

انتهای پیام /ط

پاتوق دانشجوها کوثر سایت زنان کویر تابناك وب تابناك وب logo-samandehi