پايگاه خبری تحليلي دانشجو آزاد

14:27:14 - پنجشنبه 7 تیر 1403
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان عنوان کرد؛
صدور ۳۸۶ فقره سند مالکیت آموزش و پرورش استان کرمان/ ثبت رسمی باید در مدارس به فرهنگ عمومی تبدیل شود
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اینکه اگر کاری پیوست فرهنگی نداشته باشد خروجی ندارد، گفت: فرهنگ ثبت رسمی و انجام معاملات اموال غیر منقول بوسیله سند رسمی، باید در جامعه و بویژه مدارس نهادینه شود.

به گزارش دانشجو آزاد:  به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، صبح امروز رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش کرمان در دیدار با مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه، ضمن قدردانی از همکاری اداره کل ثبت در زمینه مستندسازی اراضی و املاک آموزش و پرورش گفت: پایه کار جامعه مبحث آموزش و پرورش است و اگر مشکلات آموزش و پرورش مرتفع شود، حال جامعه خوب می‌شود.

وی افزود: در زمینه حدنگاری و هویت‌بخشی به املاک و مدارس آموزش و پرورش استان در سال گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته که بیشترین اسناد صادره در ادارات ثبت اسناد شهرستان‌های زرند، جیرفت، ناحیه یک کرمان و رودبار جنوب صادر شده است.

در ادامه سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ضمن گرامیداشت سالگرد شهید بهشتی و چهلم شهدای خدمت بر جایگاه والای آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: اساس همه امور در جامعه آموزش و پرورش است و همه ما وامدار این نهاد هستیم و باید به حل مشکلات این حوزه همت گماریم.

وی ادامه داد: در همین راستا در سال ۱۴۰۲ تعداد ۳۸۶ فقره سند مالکیت برای املاک و اراضی متعلق به آموزش و پرورش استان کرمان صادر شده است و صدور باقیمانده اسناد نیز در دستور کار جدی ماست.

وی ادامه داد: بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه با فرهنگ‌سازی قابل حل است و مدارس بهترین جایگاه بسط و تعمیق فرهنگ سالم و ریل‌گذاری فرهنگی جامعه است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان با اشاره به تصویب قانون الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول گفت: قانون الزام که از سوم تیرماه امسال لازم‌الاجرا شده است، قانون جامعی است که صیانت از مالکیت اشخاص حقیقی و حقوقی و جلوگیری از جعل و زمین‌خواری و ارتقاء بهداشت قضایی را به ارمغان می‌آورد.

هاشمی در پایان تصریح کرد: اگر کاری پیوست فرهنگی نداشته باشد، خروجی مناسب ندارد و از این رو در کنار تصویب قانون، باید فرهنگ ثبت رسمی نیز در جامعه و بویژه مدارس که پایه و اساس فرهنگ جامعه را تشکیل می‌دهد، نهادینه شود.

انتهای پیام/

پاتوق دانشجوها کوثر سایت زنان کویر تابناك وب تابناك وب logo-samandehi