پايگاه خبری تحليلي دانشجو آزاد

17:07:01 - یکشنبه 27 خرداد 1403
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سند تفکیکی دانشگاه‌های باهنر، علوم پزشکی و بیمارستان افضلی‌پور صادر شد
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان از صدور سند مالکیت تفکیکی بیمارستان افضلی‌پور، دانشگاه شهید باهنر و دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش دانشجو آزاد:  سیدمهدی هاشمی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: حدنگاری در پیشگیری از اختلافات ملکی میان اشخاص حقیقی و حقوقی نقش مؤثر و تعیین‌کننده دارد و در این راستا برای صدور اسناد املاک دستگاه‌ها آمادگی داریم و قرارداد‌هایی به منظور نقشه‌برداری رایگان اراضی دستگاه‌ها منعقد کرده ایم. 

وی افزود: در دهه پنجاه، سند دانشگاه کرمان که به همت نیکوکار ارجمند مرحوم علیرضا افضلی‌پور احداث شده بود، صادر شد اما در سالیان بعد دانشگاه علوم پزشکی کرمان و بیمارستان افضلی‌پور نیز در محدوده زمین این دانشگاه (دانشگاه شهید باهنر فعلی) احداث شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان اظهار داشت: علیرغم اینکه پنج دهه از تاسیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این محل می‌گذرد، اما به دلیل پاره‌ای مسائل و اختلافات و عدم درخواست از سوی دستگاه‌های بهره‌بردار، صدور سند تفکیکی و مجزا بر زمین مانده بود.

وی افزود: با توجه به دولتی بودن ملک و با هدف برداشتن هزینه از دوش نهاد‌های علمی، دو دستگاه ارشاد تا با بهره‌گیری از قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، نسبت به مستندسازی و تغییر بهره‌بردار اقدام کنند که با صدور گواهی بند “د” موضوع ماده ۲۶ آیین‌نامه اموال دولتی، نسبت به تغییر بهره‌بردار و صدور سند مالکیت انجام شد. 

عضو هیئت نظارت ثبت استان کرمان گفت: موضوع اصلی اختلاف ۵۰ ساله بین دانشگاه شهید باهنر و دانشگاه علوم پزشکی کرمان، محدوده هر کدام از دستگاه‌ها بود که با توجه به “قاعده حقوقی ید” بر اساس تصرفات و حصارکشی هر دستگاه، گواهی بند دال و متعاقب آن سند مالکیت تفکیکی بر اساس وضع موجود صادر و بدین ترتیب اختلاف مزبور مرتفع شد.

انتهای پیام/

پاتوق دانشجوها کوثر سایت زنان کویر تابناك وب تابناك وب logo-samandehi