پايگاه خبری تحليلي دانشجو آزاد

۴:۴۱:۰۰ - شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یادداشت:
دانشجویان قلب تپنده ی جامعه هستند/۱۶ آذر روز دانشجو گرامی باد
دانشجویان، آینده سازان این مملکت‌ اند و حمایت و اعتماد به آن‌ها می‌تواند به روند رشد کشور در عرصه‌های مهم علمی، اجتماعی و اقتصادی کمک کند.

۱۶آذر ماه نشان از ایستادگی، شجاعت، آزادگی و اندیشه ورزی دانشجویانی است که ادامه دهنده راه شهیدان و جان برکفانی همچون شریعت رضوی‌ها، قندچی ها و بزرگ‌نیاها هستند. روز دانشجو فرصتی است که نقش برجسته و پررنگ قشر عظیم دانشجویان و سرنوشت سازان را در جامعه یادآوری کنیم و یادمان نرود که آن ها همواره در جهت شکوفایی ایران اسلامی تلاش کرده‌اند.

چه بزرگ مردان و بزرگ زنانی که در راه آزادگی، علم اندوزی و جهاد در راه علم و دانش جان خود را فدا کردند تا امروز ایران اسلامی بتواند در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی دنیا بدرخشد.

دانشجو قلب تپنده دانشگاه و دانشگاه قلب تپنده جامعه است. هدف غایی دانشگاه حل معضلات جامعه و ترسیم نقشه راه پیشرفت جامعه است.

دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی برخواسته از دانشگاه (به ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی) به عنوان نیروی محرکه دانشگاه و حلقه واسط میان جامعه و دانشگاه دارای نقشی مهم و کلیدی هستند. توجه به نقش و جایگاه دانشجویان و استفاده از توان و پتانسیل آن‌ها به دانشگاه در جهت دستیابی به اهداف عالی یاری می‌رساند.

دانشجویان، آینده سازان این مملکت‌ اند و حمایت و اعتماد به آن‌ها می‌تواند به روند رشد کشور در عرصه‌های مهم علمی، اجتماعی و اقتصادی کمک کند. نکته حائز اهمیت این است که دولتمردان و مدیران باید به دانشگاه، دانشجو و نهادهای برخواسته از دانشگاه اعتماد کنند و به آن‌ها به عنوان بازوی توانمند در نظام علمی کشور تکیه کنند. استفاده از پتانسیل‌های دانشجویان و نخبگان می‌تواند سرآغاز اصلاح و تغییر در جامعه باشد.

به امید روزی که نقش و اهمیت دانشجو را بشناسیم و بتوانیم از این گنج گرانبها در جهت پیشرفت ایران اسلامی بهتر استفاده کنیم.​

انتهای پیام/ی

پاتوق دانشجوها کوثر سایت زنان کویر تابناك وب تابناك وب logo-samandehi