پايگاه خبری تحليلي دانشجو آزاد

15:48:00 - شنبه 19 خرداد 1403
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تاریخ بعد از جنایت اسرائیل دیگر نمی‌تواند به مسیر قبلی خود ادامه دهد
خطاب قراردادن دانشجویان به عنوان بخشی از جبهه مقاومت نشان دهنده آن است که مقاومت یک تفکر است که منحصر به یک منطقه خاص جغرافیایی نیست بلکه امروز تفکر مقاومت به دنیا صادر شده است و صدای این تفکر را در دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا و سایر کشور‌ها با گوش هایمان می‌شنویم.

به گزارش دانشجو آزاد:   سبحان احسانی اصل؛ در میان روز‌های سختی که بر مردم فلسطین می‌گذرد و شاهد کشتار بی رحمانه ملت مظلوم فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی هستیم صدای گروه‌های مختلف در حمایت از این مردم مظلوم و محکومیت اقدامات رژیم غاصب به گوش می‌رسد یکی از این گروه‌ها دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا هستند که حدود دو ماه دست به تجمع در دانشگاه‌ها زدند که باعث ورود پلیس به دانشگاه و سرکوب دانشجویان شده است.

سال ۹۳ رهبر انقلاب در واکنش به انتشار تصاویر توهین آمیز به مقدسات اسلامی در یک نشریه فرانسوی و تشدید جریان ضد اسلامی و اسلام هراسی از سوی مقامات و رسانه‌های غربی نامه‌ای را به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی مرقوم کردند ودر آن نامه توصیه‌های را به جوانان عرضه داشتند.

اکنون که حدود ۱۰ سال از این نامه می‌گذرد شاهد تجمع دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا در نقد سیاست‌های دولت آن کشور در حمایت از رژیم جعلی اسرائیل هستیم تجمعی که شاید بی ارتباط با نامه ۱۰ سال پیش نباشد و بتوان این تجمعات را به نوعی بیداری دانشجویی نام گذاشت بیداری که منجر به نوشتن نامه‌ای دیگر می‌شود، نامه‌ای که در آن وجدان بیدار جوانان دانشجو عامل دفاع از کودکان و جوانان مظلوم غزه بیان می‌شود.

یعنی آنکه برای فهمیدن و درک کردن رنج مردم فلسطین نیاز نیست حتماً مسلمان باشی یا مسیحی یا هر دین دیگری بلکه اگر وجدانتان بیدار باشد قلبتان با درد آن‌ها به درد خواهد آمد.

ایستادن در طرف درست تاریخ که در حال ورق خوردن است دیگر نکته‌ای بود که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند به راستی که تاریخ بعد از این همه جنایت هولناک دیگر نمی‌تواند به مسیر قبلی خود ادامه دهد و امروزه بدون فکر کردن و تحلیل وقایع فلسطین نمی‌توان جبهه بندی درستی داشت.

خطاب قراردادن این دانشجویان به عنوان بخشی از جبهه مقاومت نشان دهنده آن است که مقاومت یک تفکر است که منحصر به یک منطقه خاص جغرافیایی نیست بلکه امروز تفکر مقاومت به دنیا صادر شده است و صدای این تفکر را در دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا، جلوی درب‌های کاخ سفید و سایر کشور‌ها با گوش هایمان می‌شنویم و با چشمانمان نظاره می‌کنیم، پس می‌توان یک دانشجوی مسلمان، مسیحی و حتی یک یهودی ضد صهیونیست در دانشگاه‌های آمریکا بود، اما عضوی از محور مقاومتت باشی.

سیاست امپراطوری رسانه‌ای صهیونیست‌ها ها و آمریکایی‌ها در قبال مسئله فلسطین همان سیاست عوض کردن جای جلاد و شهید است تا آنجا که مردم بی گناه فلسطین و جریان مقاومت به دلیل دفاع از خاک و حق تعیین سرنوشت خود تروریست خطاب می‌شوند و تروریست‌های صهیونیست آدم خوب‌های قصه به دنیا معرفی می‌شوند.

اما آنچه که نقطه اشتراک واضح و آشکار نامه سال ۹۳ با ۱۴۰۳ است اشاره رهبر انقلاب به قرآن کریم و پیشنهاد به آشنایی با قرآن است روزی این آشنایی جهت شناخت اسلام ناب از اسلامی که به دست تروریست‌های تحت استخدام غرب ترویج داده می‌شد و آنان‌ها را نمایندگان اسلام معرفی می‌کردند تا امروز که نسخه پیروزی را فاستقم کما امرت و لا تَظلِمونَ و لا تُظلمون می‌دانند.

نسخه‌ای که باعث شد کودک و جوان فلسطینی در میان خرابه‌ها و با وجود درد سوختگی ناشی از بمب‌های فسفری استکبار فریاد مقاومت سر بدهد و امید خود را به فردای روشن کشورش از دست ندهد آری تا زمانی که این ملت دل در گرو قرآن دارد هرگز شکست نخواهد خورد و پیروزیش قطعی و حتمی است باذن الله.

سبحان احسانی اصل، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد

پاتوق دانشجوها کوثر سایت زنان کویر تابناك وب تابناك وب logo-samandehi