پايگاه خبری تحليلي دانشجو آزاد

11:51:52 - چهارشنبه 31 جولای 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان کرمان خبر داد؛
ایجاد شعبه جدید دانشگاه فرهنگیان در رفسنجان
توان عنوان داشت: با توجه به اتحادی که در مسئولین شهرستان وجود دارد و همچنین پیگیرهای انارکی نماینده شهرستان و قول هایی که داده شد و با توجه به ظرفیت های خوبی که در شهرستان وجود دارد قرار شد فضای فیزیکی و تجهیزات در خود شهرستان رفسنجان تهیه شود و هزینه های دانشجویی، غذایی و حق التدریس اساتید و… از طریق دانشگاه فرهنگیان کرمان تامین شود.

به گزارش “دانشجو آزاد”حجت الاسلام عباس توان طی نشستی با جمعی از مسئولان شهرستان در محل دفتر نماینده مردم رفسنجان برگزار شد عنوان کرد: رسالت دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم برای آموزش و پرورش است، لذا نیاز آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان تامین می شود .

وی تصریح کرد: تا سال ۱۴۰۲ در کل کشور حدود ۶۵۰ هزار معلم بازنشسته می شوند این درحالی است که تعداد دانش آموزان در طول این سال ها بیشتر می شود.

حجت الاسلام توان با اشاره به اینکه در استان کرمان تا سال ۱۴۰۲ قریب ۱۳ هزار معلم بازنشسته می شوند بیان داشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه این نیاز باید فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان انجام شود و برای اینکه تا ۴ سال دیگر ۱۳ هزار دانشجو را در دانشگاه فرهنگیان داشته باشیم با توجه به محدودیت فضا، باید از ظرفیت های شهرستان ها استفاده کنیم.

وی افزود: رفسنجان دارای ۱۶ مجموعه دانشگاهی و موسسات آموزشی این ظرفیت را دارد که یکی از شعبه های دانشگاه فرهنگیان در این شهرستان ایجاد شود، ساخت این دانشگاه برای دانشجویانی که در مناطق شهربابک و انار هستند برای اینکه بعد مسافت تا استان را نداشته باشند ضرورت پیدا می کند.

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان کرمان با تاکید بر پیگیرهای نماینده رفسنجان در خصوص ایجاد چنین دانشگاهی در رفسنجان افزود: دانشگاه فرهنگیان استان کرمان هم  با توجه به سیاستی که دارد در خصوص شعبه این دانشگاه در شهرستان نظرشان مثبت است،باید در خصوص تعداد نیازی که آموزش و پرورش رفسنجان دارد و با توجه به سهمیه ای که در نظر گرفته شده است بررسی های بیشتری انجام شود.

توان عنوان داشت: با توجه به اتحادی که در مسئولین شهرستان وجود دارد و همچنین پیگیرهای انارکی نماینده شهرستان و قول هایی که داده شد و با توجه به ظرفیت های خوبی که در شهرستان وجود دارد قرار شد فضای فیزیکی و تجهیزات در خود شهرستان رفسنجان تهیه شود و هزینه های دانشجویی، غذایی و حق التدریس اساتید و… از طریق  دانشگاه فرهنگیان کرمان تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: در آینده مسئولین باید برای ساخت این مجموعه از خیرین استفاده کنند، در حال حاظر ما یک شعبه ای وابسته به دانشگاه فرهنگاه کرمان که هنوز مجوزهای لازم برای کسب اعتبار تملک ، اعتبار عمرانی ، اعتبار هزینه ای و جذب نیروی انسانی نداریم باید از  ظرفیت دانشگاه فرهنگیان کرمان برای اینجا استفاده شود.

حجت الاسلام توان گفت: امروز چهارشنبه آخرین مهلت است که به سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با آوردن نام رفسنجان در دفترچه آزمون کنکور اعلام کنیم که امیدواریم این امر محقق شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ما وابسته به دانشگاه فرهنگیان کرمان هستیم برای دانشجویان به صرفه است که متعلق به منطقه خودشان باشند طبیعی است دانشجویان راه دور، دانشگاه فرهنگیان کرمان را ترجیح میدهند .

رییس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان ابراز داشت: سومین تربیت معلم در کشور در استان کرمان در سال ۱۳۰۶ تاسیس شده است و در سال ۱۳۹۱ تبدیل به دانشگاه و مقطع کاردانی آن به کارشناسی تبدیل شد.

وی توضیح داد: در حال حاضر در دانشگاه فرهنگیان کرمان در دومقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو در رشته های ۱۶ گانه علوم انسانی که موردنیاز آموزش و پرورش است پذیرش انجام می شود ،دانشجویان رشته های فنی به دانشگاه شهید رجایی تهران فرستاده می شوند و در حال حاضر۳۲۰۰ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام /

بر چسب ها:
پاتوق دانشجوها کوثر سایت زنان کویر تابناك وب تابناك وب logo-samandehi