پايگاه خبری تحليلي دانشجو آزاد

۱۵:۵۸:۲۳ - چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در ۲۳ رشته؛
المپیاد علمی دانشجویی کشور از فردا آغاز می شود
مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور در ۲۳ رشته با حضور یک هزار و ۱۸۲ نفر داوطلب در روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه ۹۷ برگزار می شود.

به گزارش “دانشجوآزاد” به نقل از خبرنگار مهر، مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور با حضور یک هزار و ۱۸۲ نفر داوطلب در ۲۳ رشته المپیاد در روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه ۹۷ برگزار می شود.

جدول برنامه امتحانات بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور

برنامه امتحانات المپیاد زبان و ادبیات فارسی تاریخ امتحان نام درس زمان امتحان
پنجشنبه ۲۸ تیر نثر فارسی ۹:۳۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر نظم فارسی ۳۰ :۱۱ – ۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر فنون ادبی (بدیع، عروض، قافیه، تاریخ و ادبیات و سبک شناسی، دستور زبان، معانی و بیان) ۳۰ :۱۵ – ۱۴
برنامه امتحانات المپیاد علوم اقتصادی پنجشنبه ۲۸ تیر اقتصاد خرد ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر اقتصاد کلان ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر آمار و اقتصاد سنجی ۱۶ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر ریاضیات و اقتصاد ریاضی ۱۰ – ۸
برنامه امتحانات المپیاد الهیات و معارف اسلامی پنجشنبه ۲۸ تیر تفسیر ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر علوم قرآنی ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر حدیث ۱۶ – ۱۴
توجه: کتاب قرآن مجید در جلسه آزمون های المپیاد الهیات و معارف اسلامی ممنوع است.
برنامه امتحانات المپیاد علوم تربیتی پنجشنبه ۲۸ تیر مدیریت آموزشی ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر برنامه ریزی درسی و آموزشی ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر روشها و فنون تدریس ۱۶ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر تعلیم و تربیت اسلامی ۱۰ – ۸
جمعه ۲۹ تیر تکنولوژی آموزشی ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
برنامه امتحانات  المپیاد حقوق پنجشنبه ۲۸ تیر حقوق مدنی ۳۰ :۹ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر فقه و اصول ۳۰ :۱۱ – ۰۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر حقوق اساسی ۳۰ :۱۵ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر حقوق بین الملل عمومی ۳۰ :۹ – ۸
جمعه ۲۹ تیر حقوق جزای عمومی ۳۰ :۱۱ – ۰۰ :۱۰
جمعه ۲۹ تیر آیین دادرسی کیفری ۱۵ :۱۳ – ۴۵ :۱۱
برنامه امتحانات المپیاد فیزیک پنجشنبه ۲۸ تیر ترمودینامیک و مکانیک آماری ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر مکانیک کلاسیک ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر مکانیک کوانتومی ۱۶ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر الکترو مغناطیس ۱۰ – ۸
برنامه امتحانات المپیاد زیست شناسی پنجشنبه ۲۸ تیر سوالات بخش اول عمومی ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر سوالات بخش دوم عمومی ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
جمعه ۲۹ تیر سوالات بخش اول اختصاصی ۱۰ – ۸
جمعه ۲۹ تیر سوالات بخش دوم اختصاصی ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
برنامه امتحانات المپیاد مهندسی برق پنجشنبه ۲۸ تیر مدارهای الکتریکی ۱ و ۲ ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر الکترونیک ۱ و ۲ ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر الکترومغناطیس ۱۶ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر کنترل خطی ۱۰ – ۸
جمعه ۲۹ تیر ماشین های الکتریکی ۱ و ۲ ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
برنامه امتحانات  المپیاد مهندسی شیمی پنجشنبه ۲۸ تیر ترمودینامیک ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر موازنه انرژی و مواد ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر انتقال جرم ۱۶ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر انتقال حرارت ۱۰ – ۸
جمعه ۲۹ تیر مکانیک سیالات ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
برنامه امتحانات  المپیاد مهندسی عمران پنجشنبه ۲۸ تیر مکانیک جامدات ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر مکانیک خاک و پی ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
جمعه ۲۹ تیر مکانیک سیالات و هیدرولیک ۱۰ – ۸
جمعه ۲۹ تیر طراحی سازه های فلزی و بتنی ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
برنامه امتحانات المپیاد مهندسی مکانیک پنجشنبه ۲۸ تیر انتقال حرارت، ترمودینامیک، مکانیک سیالات ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر طراحی اجزاء، روشهای تولید، علم مواد، مقاومت مصالح ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر ارتعاشات، دینامیک، دینامیک ماشین، طراحی مکانیزمها، کنترل ۱۶ – ۱۴

ادامه جدول برنامه امتحانات بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور

برنامه امتحانات المپیاد مهندسی کامپیوتر تاریخ امتحان دروس امتحانی ساعت
پنجشنبه ۲۸ تیر شبکه های کامپیوتری ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر نظریه زبانها و ماشینها ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر سیستم های عامل ۱۶ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم ۱۰ – ۸
جمعه ۲۹ تیر معماری کامپیوتر و مدارهای منطقی ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
با توجه به تصویب کمیته علمی المپیاد مهندسی کامپیوتر، هر یک از داوطلبان مجاز به انتخاب و شرکت در آزمون چهار ماده امتحانی از پنج ماده فوق الذکر هستند.
داوطلبان در صورت عدم تمایل به شرکت در هر کدام از مواد امتحانی باید تصمیم خود را قبل از حضور در جلسه بگیرند و اگر در جلسه ماده امتحانی شرکت کرده و اعلام انصراف کنند برای آنان نمره صفر در نظر گرفته می شود.
برنامه امتحانات المپیاد مهندسی کشاورزی (زارعت اصلاح نباتات) پنجشنبه ۲۸ تیر زراعت ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر ژنتیک ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر اصلاح نباتات ۱۶ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر آمار و طرح آزمایش ها ۱۰ – ۸
جمعه ۲۹ تیر فیزیولوژی گیاهان زراعی ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
برنامه امتحانات المپیاد طراحی صنعتی پنجشنبه ۲۸ تیر اجرای عملی مراحل طراحی در چند موضوع معرفی شده (پروژه های سریع ۱ ) ۱۱ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر اجرای عملی مراحل طراحی در چند موضوع معرفی شده (پروژه های سریع ۲ ) ۱۶ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر تاریخ هنر معاصر سبک های طراحی – (Design) ، شناخت تفکرات طراحی صنعتی در طراحی تولیدات مورد استفاده، روشهای آنالیز محصول، ارگونومی ۱۱ – ۸
برنامه امتحانات المپیاد ریاضی پنجشنبه ۲۸ تیر آنالیز ریاضی (ریاضی کاربردی و ریاضی محض) ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر آنالیز عددی (ریاضی کاربردی و ریاضی محض) ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر تحقیق در عملیات (ریاضی کاربردی)، جبر (ریاضی محض) ۱۶ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر جبر خطی (ریاضی کاربردی و ریاضی محض) ۱۰ – ۸
برنامه امتحانات المپیاد آمار پنجشنبه ۲۸ تیر مبانی احتمال، احتمال ۱ و ۲ ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر آمار ریاضی ۱ و ۲ ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر ریاضی عمومی ۱ و ۲ ، مبانی آنالیز ریاضی، مبانی ماتریس ها و جبر خطی ۱۷ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر مجموعه آمار کاربردی (رگرسیون، طرح و تجزیه آزمایشها، روشهای چند متغیره گسسته، روشهای چند متغیره پیوسته، سری های زمانی) ۱۲ – ۸
برنامه امتحانات المپیاد شیمی پنجشنبه ۲۸ تیر شیمی تجزیه ۱ و ۲ و آنالیز دستگاهی ۳۰ :۹ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر شیمی فیزیک ۱ و ۲ و مبانی کوانتم ۳۰ :۱۱ – ۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر شیمی معدنی ۱ و ۲ ۳۰ :۱۵ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر شیمی آلی ۱ و ۲ و ۳ و طیف سنجی آلی ۳۰ :۹ – ۸
برنامه امتحانات المپیاد علوم زمین پنجشنبه ۲۸ تیر مجموعه آب و مهندسی (آب شناسی، زمین شناسی مهندسی) و مجموعه زمین ساخت (زمین شناسی ساختاری، زمین ساخت) ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر مجموعه زمین شناسی اقتصادی (زمین شناسی اقتصادی، زمین شیمی، زمین شناسی زیست محیطی) و مجموعه پترولوژی (کانی شناسی، سنگ آذین ، سنگ دگرگونی) ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر مجموعه رسوب شناسی (رسوب شناسی، سنگ شناسی رسوبی، زمین شناسی نفت) و مجموعه چینه نگاری (چینه نگاری و دیرینه شناسی) ۱۶ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر مهارتهای زمین شناختی (سنجش از دور، سامانه اطلاعات جغرافیایی، نقشه های زمین شناسی، زمین شناسی صحرایی) ۱۰ – ۸
دانشجویان مجازند در جلسه آزمون خط کش گونیا نقاله و استریونت و ماشین حساب غیر مهندسی غیر برنامه ریزی همراه داشته باشند.
برنامه امتحانات المپیاد مهندسی مواد و متالورژی پنجشنبه ۲۸ تیر شیمی فیزیک و ترمو دینامیک ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر خواص فیزیکی مواد ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر خواص مکانیکی مواد ۱۶ – ۱۴
برنامه امتحانات المپیاد علوم جغرافیایی پنجشنبه ۲۸ تیر مجموعه علوم جغرافیایی انسانی (جغرافیای شهری، جغرافیای روستایی، جغرافیای سیاسی (مبانی و ایران) ۹:۳۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر مجموعه علوم جغرافیای طبیعی (آب و هواشناسی، (مبانی و ایران)، ژئومورفولوژی (مبانی و ایران) ۱۱ – ۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر مهارتها و فناوری های جغرافیایی (سنجش از دور) ۱۵ – ۱۴

ادامه جدول برنامه امتحانات مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور

برنامه امتحانات المپیاد مهندسی صنایع تاریخ امتحان دروس امتحانی ساعت
پنجشنبه ۲۸ تیر مدلسازی ریاضی و تحقیق در عملیات ۹:۳۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر آمار و احتمالات و کنترل کیفیت آماری ۳۰ :۱۱ – ۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر برنامه ریزی تولید و کنترل موجودی ها ۳۰ :۱۵ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر * اقتصاد مهندسی و طرح ریزی واحدهای صنعتی (مطالعه موردی) ۳۰ :۹ – ۸
* یک مسأله برگرفته از دنیای واقعی به دانشجو داده می شود و سئوالات اقتصاد مهندسی و طرح ریزی واحدهای صنعتی از این مسئله داده خواهد شد.
هدف: سنجش توان عملی و مهندسی دانشجو در مواجهه با مسائل دنیای واقعی مهندسی صنایع است.
برنامه امتحانات المپیاد روانشناسی پنجشنبه ۲۸ تیر آمار و روش های تحقیق و روان سنجی ۳۰ :۹ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر فیزیولوژی اعصاب غدد با تأکید بر روانشناسی شناختی ۳۰ :۱۱ – ۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر آسیب شناسی روانی ۳۰ :۱۵ – ۱۴
جمعه ۲۹ تیر روانشناسی تحولی و شخصیت ۳۰ :۹ – ۸
جمعه ۲۹ تیر مباحث اساسی در روانشناسی (عمومی) ۳۰ :۱۱ – ۱۰
توجه: در آزمونهای المپیاد روانشناسی داشتن ماشین حساب ممنوع است و آزمون در ۵ درس برگزار می شود.
برنامه امتحانات المپیاد علوم و فناوریهای سلولهای بنیادی و مهندسی بافت پنجشنبه ۲۸ تیر پدیده های انتقال (با تاکید بر مکانیک سیالات و انتقال جرم) آزمون اختصاصی ۱۰ – ۸
پنجشنبه ۲۸ تیر زیست شناسی سلولی و مولکولی آزمون اختصاصی ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
پنجشنبه ۲۸ تیر بیوشیمی و شیمی آلی آزمون عمومی ۱۶ – ۱۴
پنجشنبه ۲۸ تیر فیزیولوژی آزمون عمومی ۱۵ :۱۷ – ۱۵ :۱۶
جمعه ۲۹ تیر زیست مواد (بیومتریال) آزمون عمومی ۱۰ – ۸
جمعه ۲۹ تیر ژنتیک آزمون عمومی ۳۰ :۱۲ – ۳۰ :۱۰
با توجه به تصویب کمیته علمی المپیاد مهندسی بافت و سلولهای بنیادی، هر یک از داوطلبان مجاز به انتخاب دو درس آزمون عمومی از ۴ درس آزمون عمومی هستند. شرکت در آزمونهای اختصاصی ضروری است.
داوطلبان در صورت عدم تمایل به شرکت در هر کدام از مواد امتحانی باید تصمیم خود را قبل از حضور در جلسه بگیرند و اگر در جلسه ماده امتحانی شرکت کرده و اعلام انصراف کنند برای آنان نمره صفر در نظر گرفته می شود.

پاتوق دانشجوها کوثر سایت زنان کویر تابناك وب تابناك وب logo-samandehi