پايگاه خبری تحليلي دانشجو آزاد

۱۰:۱۸:۴۶ - چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نویسنده کتاب اردوگاه اطفال مطرح کرد ؛
اردوگاه اطفال ادامه دهنده آن بیست و سه نفر است/تخیل در خاطره نویسی نوعی دروغگویی محسوب می شود
نویسنده کتاب ارودگاه اطفال گفت : نباید آنقدر عنصر تخیل ایجاد شود تا حدی که خواننده دیگر مطالب را باور نکند زیرا تخیل در خاطره نویسی نوعی دروغگویی محسوب می شود.

به گزارش “دانشجوازاد” صبح امروز نشست تخصصی نقد و بررسی کتاب اردوگاه اطفال به نویسندگی احمد یوسف زاده در نهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت در محل حسینیه ثارالله کرمان برگزار شد .

یوسف زاده نویسنده کتاب اردوگاه اطفال در این نشست گفت : با خواندن کتاب های دفاع مقدس نسل جوان ما می توانند بهتر بدانند که در دوران دفاع مقدس چه اتفاقاتی صورت رگفته است .
وی گفت : کتاب اردوگاه اطفال ادامه دهنده کتاب آن بیست و سه نفر نفر می باشد و به نوعی مقدمه ای بر کتاب آن ۲۳ نفر است و این کتاب خاطرات اسارت من و جمعی از دوستانم است.
یوسف زاده خاطر نشان کرد : اگر کتاب اردوگاه اطفال رمان بود بهتر می توانستم به کتاب پر و بال دهم ولی با وجود این که دوست نداشتم زیاد صحن های خشن را در این کتاب بیان کنم باز نحوه شکنجه شهید امیر شاه پسندی را نوشته ام ولی هنگام نوشتن آن بسیار گریه کردم.

نویسنده کتاب اردوگاه اطفال ادامه داد : من در ۲جلد کتاب به نام های ” آن بیست و سه نفر ” و ” اردوگاه اطفال ” چندین سال از اسارت را در ۷۰۰صفحه نوشته ام و تصمیم دارم با نوشتن یک جلد دیگر خاطراتم را پایان دهم و به نوشتن رمان بپردازم.
وی با بیان این که متاسفانه عنصر تخیل در حال ترویج است؛ افزود : نباید آنقدر عنصر تخیل ایجاد شود تا حدی که خواننده دیگر مطالب را باور نکند زیرا تخیل در خاطره نویسی نوعی دروغگویی محسوب می شود.
یوسف زاده اضافه کرد: زاویه نگاه افراد به زندگی متفاوت است و اگر آن ۲۳نفر هم خاطره خود را بنویسند مطمئنا خاطرات مشترک ما را خواهند نوشت و در کنار این اتفاقات خاصی که برای هر فرد نیز اتفاق افتاده است می تواند خود یک کتاب شود .

 نویسنده کتاب اردوگاه اطفال در پایان گفت : من در دو کتاب زیاد از خودم اثر نداشته ام و بیشتر از دیگران در این خاطرات خود گفته ام و بارها و بارها برای نوشتن کتاب پای صحبت افراد نوشته ام و اعتراف می کنم که تمام واقعیت نیست.
انتهای پیام/

پاتوق دانشجوها کوثر سایت زنان کویر تابناك وب تابناك وب logo-samandehi